Haber Arşivi

Mersin-Tarsus Gezisi

23 Mart Cumartesi günü ortaokul öğrencilerimizler Mersin-Tarsus gezisi düzenledik. Geziye öğrencilerimiz yoğum ilgi gösterdi. Tarsus şelalesi, Tarsus Hayvan parkı, Taşkuyu Mağarası, Eshab-ı Kehf, Nusret Mayın Gemisi ve Danyal Peygamber Türbesi’ni kapsayan gezimizde eğlenceli anlar yaşadık. Gezimizi Mersin Limanı’ndan tekne turuyla tamamladık.

Mersin yöresinin kültürel ve doğal güzelliklerini tanıyan öğrencilerimizin memnuniyeti bizleri de çok mutlu etti.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

25 Mart,2019-Pazartesi

18 Mart Çanakkale Zaferi 2019

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. Yıldönümü okululmuzda coşkuyla kutlandı.

18 Mart,2019-Perşembe

4. Sınıf velilerine Ortaokula Uyum Semineri Düzenlendi.

4. sınıf velilerimizle kahvaltılı ORTAOKULA MERHABA toplantısı yapıldı. Kahvaltı sonunda Okul Müdürümüz ortaokul uygulamaları ile ilgili velilerimizi bilgilendirdi. Okul Rehber Öğretmenimiz ortaokula sağlıklı geçiş nasıl sağlanabilir? Okul, aile ve öğrenci olarak uyum sürecinde neler yapabiliriz? Konulu sunum yaptı.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

16 Mart,2019-Perşembe

İnci Mert Tur Çalışanları ile Toplantı

Okulumuzun servis hizmetlerini yürüten İnci Mert Tur yönetici, şoför ve hostesleri ile genel durum değerlendirme toplantısı yapıldı. Servis güvenliği, öğrenci giriş çıkışları gibi konuların konuşulduğu toplantımız oldukça verimli geçmiştir.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

15 Mart,2019-Pazartesi

2019 BURSLULUK SINAVI

4-5-6-7. sınıf öğrencileri için 3 oturum şeklinde gerçekleştirdiğimiz bursluluk sınavımız sona erdi. Sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar diler, İlgilerinden dolayı tüm velilere şükranlarımızı sunarız.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

16 Şubat,2019-Perşembe

Ben Okudum Kardeşlerim de Okusun

AK İRFAN KOLEJİ olarak düzenlediğimiz “BEN OKUDUM KARDEŞLERİM DE OKUSUN” kampanyası kapsamında öğrencilerimizin getirdikleri kitap ve kırtasiye ürünleri sahiplerine ulaştı. Kardeş okul olarak belirlediğimiz Şanlı Urfa Akçakale ilçesi Okaylar İlkokulu-Ortaokulu’na ulaşan kitaplarımızı alan öğrencilerin sevinçleri bizleri de çok mutlu etmiştir. Kampanyaya destek veren tüm öğrenci ve velilerimize canı gönülden teşekkür ederiz. 

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

08 Şubat,2019-Pazartesi

Siyeri Nebi İlkokul Ödül Töreni

Değerler Eğitimi Ekibi tarafından Aralık ayında düzenlediğimiz Siyeri Nebi sınav sonucunda derece alan öğrencilerimiz ödüllendirildi. Okulumuz konferans salonunda düzenlediğimiz törenle ilk 10'a giren öğrencilerimize ödüllerini verdik. Uzun bir çalışmanın ardından girdikleri sınavın sonucunda başarılı olan öğrencilerimizin sahnedeki mutlulukları görülmeye değerdi.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

11 Ocak,2019-Perşembe

Siyeri Nebi Ortaokul Ödül Töreni

Değerler Eğitimi Ekibi tarafından Aralık ayında düzenlediğimiz Siyeri Nebi sınav sonucunda derece alan öğrencilerimiz ödüllendirildi. Okulumuz konferans salonunda düzenlediğimiz törenle ilk 10'a giren öğrencilerimize ödüllerini verdik. Uzun bir çalışmanın ardından girdikleri sınavın sonucunda başarılı olan öğrencilerimizin sahnedeki mutlulukları görülmeye değerdi.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

11 Ocak,2019-Perşembe

7. Sınıf Velileri ile Kahvaltı Semineri

7. Sınıf annelerimizi ağırladığımız kahvaltı programının ardından velilerimize , Mahremiyet ve Sosyal Medya Kullanımı başlıkları altında seminer verdik. Aile Terapi Rehber Öğretmeni Nazife Hardal Hanım'ın sunumunu yaptığı seminerde ailelerimizi çocuklarımızla ilgili pedagojik açıdan bilgilendirmeye çalıştık.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

05 Ocak,2019-Perşembe

ÜŞÜYEN KARDEŞİM KALMASIN

Akirfan Koleji Değerler Eğitimi Ekibi,Üşüyen Kardeşim Kalmasın sloganı ile mont ve bot kampanyası düzenledi. Kampanyada toplanan mont ve botlar, ilimizde belirlenen okullara öğrenci ve velilerimizle dağıtıldı. Desteklerinden dolayı velilerimize teşekkür ederiz.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

04 Ocak,2019-Pazartesi

Ak İrfan koleji Kahvaltı Semineri

8. Sınıf annelerimizi ağırladığımız kahvaltı programının ardından velilerimize LGS annesi olmak, Mahremiyet ve Sosyal Medya Kullanımı başlıkları altında seminer verdik. Aile Terapi Rehber Öğretmeni Nazife Hardal Hanım'ın sunumunu yaptığı seminerde ailelerimizi çocuklarımızla ilgili pedagojik açıdan bilgilendirmeye çalıştık.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

15 Aralık,2018-Perşembe

Ak İrfan Antalya Dil Kampı...

Sömestr tatilde Antalya Alanya da 5 Yıldızlı Bera Otelde 2. sini düzenleyeceğimiz yabancı dil kampına ortaokul öğrencilerimiz katılabilirler. Okulumuz tarafından temin edilecek servislerle ve okul ögretmenlerimizin kontrolünde gerçekleşecek olan Ders, Eğlence, Aktivite ve Sosyal Etkinliklerle dolu bir kamp...

14 Aralık,2018-Perşembe

Öğretmenler Günü

Okulumuzda Öğretmenler günü coşkuyla kutlandı. ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin öğretmenleri için hazırlamış olduğu koreografi, öğretmenlerimiz tarafından çok beğenildi. Öğretmenler Gününe Özel akşam yemeği okul yönetim kurulunun ve tüm öğretmenlerimizin katılımı ile gerçekleşti. Birlikte güzel vakit geçirilerek, yönetim kurulu tarafından Öğretmenlerimize hediyeler takdim edildi.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

23 Kasım,2018-Perşembe

7 / C Sınıfı Veli Toplantısı

7/C sınıfı veli toplantımız gerçekleştirildi. Okul müdürümüz Mücevher HALAÇOĞLU'nun okulun işleyişini anlattığı sunumun

ardından, velilerimiz öğretmenlerle birebir görüşmeler yaparak çocuklarının durumu hakkında bilgi aldı. Katılımlarından dolayı tüm velilerimize teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz. 

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

15 Kasım,2018-Perşembe

10 Kasım Atatürk' ü Anma Programı

Bugün Türkiye Cumhuriyeti' nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 80. yıl dönümünde saygı dua ve rahmetle andık. Okul Müdürümüz Sayın Mücevher Halaçoğlu ve Okul Müdür Yardımcımız Ahmet Erdem, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptı. Anma programında Atatürk ile ilgili konuşmalar, şiirler, oratoryo ve 5. sınıf öğrencilerimizin hazırlamış olduğu koro gösterisi yer aldı. Programa çok sayıda öğrenci velisi de katıldı ve memnuniyetlerini dile getirdi.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

10 Kasım,2018-Perşembe