Haber Arşivi

Ak İrfan' da STEM ve Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi

Kolejimizde Bilgisayarsız Robotik Kodlama ve STEM alanında eğitmen eğitimleri gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar ile verimli bir eğitim sürecinin ardından eğitim sonunda Anasınıfı, Bilişim Teknolojileri ile ilkokul 1 ve 2. sınıf  öğretmenlerimize katılım belgeleri verildi. 

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

25 Haziran,2019-Perşembe

2018-2019 Yıl Sonu Karne Programı ve Ödüller

Ak İrfan Koleji başarılı ve dolu dolu bir eğitim-öğretim yılını daha coşkuyla tamamladı. Karnelerini alan öğrencilerimiz öğretmenleri ve arkadaşlarıyla neşeli ve duygu dolu anlar yaşadı.

Yıl içinde düzenlediğimiz kitap okuma yarışmalarında derece alan öğrencilerimize ödüllerinin verilmesinin ardından İstiklal Marşımızla başladığımız eğitim-öğretim yılını yine İstiklal Marşımızı söyleyerek tamamladık.

Öğrencilerimize dinlenirken kendilerini de geliştirdikleri verimli bir tatil geçirmelerini diliyoruz. 

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

14 Haziran,2019-Perşembe

DİKİLİ AĞACIM VAR

DİKİLİ AĞACIM VAR

Ak İrfan Koleji öğrenci ve öğretmenleri önümüzdeki eğitim-öğretim yılında açılacak olan Cemaleddin-i Aksarayi Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu bahçesinin ağaçlandırılmasını gerçekleştirdi. İlkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından gerçekleştirilen fidan dikimi programında öğrencilerin gayretli çalışmaları güzel anlara sahne oldu.

Ak İrfan Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özlük “Biz her yıl farklı alanlarda fidan dikim programları gerçekleştiriyoruz. Bu yılda kolejimizle aynı mahallede inşaatı yeni yapılan ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan Cemaleddin Aksarayi Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu bahçesinin ağaçlandırmasını yapalım dedik. Bu iyi niyetimize destek olan olumlu yanıt veren Okul Müdürü Güven Kemerkaya’ya teşekkür ederiz. Dikmiş olduğumuz fidanlar bir buçuk metre boyunda olup, çok küçük iken özel olarak alıp 2-3 yıldır bakımını yapıp büyüttüğümüz fidanlar olup, bu coğrafyaya ve iklim koşullarına uyumlu fidanlardır. Fidanlarımızın burada eğitim görecek öğrencilerle birlikte yetişip memleketimize faydalı olmasını temenni ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Dikimi gerçekleştirilen fidanların can suyuları öğrenciler tarafından verildikten sonra okullar tatil olmadan önce Ak İrfan Koleji, “BENİMDE BİR DİKİLİ AĞACIM VAR “ dedi.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

01 Haziran,2019-Perşembe

Ortaokul Öğrencilerimizle Kuran-ı Kerim okuma yarısması yapıldı.

Kolejimizde, Kur'an-ı Kerim Öğretmenleri tarafından ortaokul kız öğrencileri ve erkek öğrencileri arasında organize edilen Ödüllü Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması düzenlenmiştir. Yarışmada derece alan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ederiz

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

24 Mayıs,2019-Perşembe

5. sınıflarımızla müze gezisi gerçekleştirildi.

5.sınıf öğrencilerimiz Müzeler Haftası nedeniyle müzede düzenlenen etkinliğe katıldı. Müzeyi gezme, tohum ekme, kazı çalışmaları, seramik yapımı vb faaliyetlerle öğrencilerimiz güzel bir gün geçirdi.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

24 Mayıs,2019-Perşembe

8. Sınıf öğrencileri mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

8. Sınıf öğrencilerimizi ve ailelerini iftar yemeğinde ağırladık. İftar yemeğinin ardından grçekleştirilen mezuniyet töreninde tüm öğrencilerimize mezuniyet belgelerini verdik. Girecekleri LGS sınavında başarılar diliyor, onları mezun etmenin sevincini yaşıyoruz.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

14 Mayıs,2019-Perşembe

"İlkokula Veda Ortaokula Merhaba" Programımız muhteşemdi.

4. Sınıflar "İlkokula Veda, Ortaokula Merhaba" Töreni için tüm öğrenci ve velilerimizle birlikte okulumuzda iftar yemeğinde bir araya geldik. İftar yemeğinin ardından öğrencilerimiz ve sınıf öğretmenleri ile birlikte pasta kesimi yaparak belgelerini verdik ve öğretmenlerimize hediyelerini takdim ettik. Onları bu eğitim yolunda en güzel şekilde yetiştiren öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür eder tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. 

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

09 Mayıs,2019-Perşembe

Anasınıfı Yıl Sonu Gösterisi

4 Mayıs Cumartesi günü Aksaray Kültür Merkezinde düzenlediğimiz Ana Sınıfı Yıl Sonu Programı velilerimizin yoğun katılımlarıyla coşku ve duygu dolu anlara sahne oldu. Ana Sınıfı öğrencilerimiz hazırladıkları gösterilerle hem ailelerini hem de öğretmenlerini gururlandırdılar. Bir yılın emeğini sergileyen öğrencilerimize ve mutlu bir eğitim-öğretim hayatı dileriz.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

04 Mayıs,2019-Perşembe

Okuma Bayramı 2019

Ak İrfan Koleji 1.sınıf öğrencileri Okuma Bayramı yaptı. 4 Mayıs Cumartesi günü Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleşen programda öğrencilerimiz danslarıyla, şiir ve şarkılarıyla ailelerine ve öğretmenlerine gurur ve duygu dolu anlar yaşattılar. Öğrencilerimize mutlu ve başarılı bir eğitim-öğretim hayatı dileriz.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

04 Mayıs,2019-Perşembe

2018-2019 Antalya Bilim ve Gençlik Olimpiyatları

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden özel okulların katılımıyla bu yıl 14.sü düzenlenen Antalya Bilim ve Gençlik Olimpiyatlarında Ak İrfan Koleji olarak Aksarayımızı başarıyla temsil ettik. 31 madalya 5 kupayla döndüğümüz olimpiyatlarda Aksarayımızın gururu olduk. Olimpiyatlarda madalya alan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ederiz.

01 Mayıs,2019-Perşembe

Sınav Motivasyonu ve Doğru Ders Çalışma Teknikleri Semineri

İşler Yayın Grubu Rehberlik Koordinatörü Sayın Cem DURAK Bey'in katılımıyla 7 ve 8. Sınıflar için düzenlediğimiz "Sınav Motivasyonu ve Doğru Ders Çalışma Teknikleri" konulu seminerde öğrencilerimiz LGS sınavına hazırlık aşamasında uygulayabilecekleri faydalı bilgileri öğrendiler.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

23 Nisan,2019-Perşembe

Mersin-Tarsus Gezisi

23 Mart Cumartesi günü ortaokul öğrencilerimizler Mersin-Tarsus gezisi düzenledik. Geziye öğrencilerimiz yoğum ilgi gösterdi. Tarsus şelalesi, Tarsus Hayvan parkı, Taşkuyu Mağarası, Eshab-ı Kehf, Nusret Mayın Gemisi ve Danyal Peygamber Türbesi’ni kapsayan gezimizde eğlenceli anlar yaşadık. Gezimizi Mersin Limanı’ndan tekne turuyla tamamladık.

Mersin yöresinin kültürel ve doğal güzelliklerini tanıyan öğrencilerimizin memnuniyeti bizleri de çok mutlu etti.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

25 Mart,2019-Perşembe

18 Mart Çanakkale Zaferi 2019

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. Yıldönümü okululmuzda coşkuyla kutlandı.

18 Mart,2019-Perşembe

4. Sınıf velilerine Ortaokula Uyum Semineri Düzenlendi.

4. sınıf velilerimizle kahvaltılı ORTAOKULA MERHABA toplantısı yapıldı. Kahvaltı sonunda Okul Müdürümüz ortaokul uygulamaları ile ilgili velilerimizi bilgilendirdi. Okul Rehber Öğretmenimiz ortaokula sağlıklı geçiş nasıl sağlanabilir? Okul, aile ve öğrenci olarak uyum sürecinde neler yapabiliriz? Konulu sunum yaptı.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

16 Mart,2019-Perşembe

İnci Mert Tur Çalışanları ile Toplantı

Okulumuzun servis hizmetlerini yürüten İnci Mert Tur yönetici, şoför ve hostesleri ile genel durum değerlendirme toplantısı yapıldı. Servis güvenliği, öğrenci giriş çıkışları gibi konuların konuşulduğu toplantımız oldukça verimli geçmiştir.

Haberle ilgili resim galerisi için tıklayınız...

15 Mart,2019-Perşembe